W maju 2018 r. Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn rozpoczęła realizację projektu wolontariatu. Naszymi pierwszymi wolontariuszkami były gimnazjalistki: Kornelia i Oliwia. Współpraca okazała się bardzo udana a sam projekt będzie kontynuowany. Wolontariuszem może zostać osoba dysponująca wolnymi chwilami i chcąca zdobyć pierwsze bądź nowe doświadczenia, związane z pracą w obszarze kultury. Wiek i doświadczenie nie są najważniejszym kryterium – przede wszystkim liczą się chęci.

Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna i świadoma praca na rzecz innych lub społeczeństwa. Wolontariusz za swoją pracę nie otrzymuje wprawdzie pensji, zyskuje jednak liczne korzyści niematerialne: satysfakcję, spełnienie swoich motywacji, poznanie nowych ludzi, wiedzę, doświadczenie oraz nowe umiejętności, a w związku z tym lepszą pozycję na rynku pracy. Z kolei uczniowie, za udział w projekcie wolontariatu, mogą uzyskać dodatkowe oceny. Nasze pierwsze wolontariuszki pomagały przy akcji bookcrossingu, organizowaniu spotkań autorskich i zajęć dla dzieci, przygotowywaniu materiałów promocyjnych oraz opiece nad księgozbiorem. W przyszłości chcielibyśmy aby wolontariusze wspierali nas również przy organizacji zajęć dla seniorów, konsultacjach komputerowych, opracowywaniu recenzji książek i relacji z imprez oraz pracach przy opracowaniu zbiorów Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej.

Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby zostać wolontariuszami w naszej bibliotece – szczegółowych informacji udzielimy na miejscu.

PARTNERZY BPGN

POLECAMY

NEWSLETTER

Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn

Plac Poniatowskiego 42 • 05-830 Nadarzyn • tel.: 22 729 89 13


poniedziałek, wtorek, środa, piątek     12-19
czwartek 8-15

 


 Copyright by Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn © 2009-2017


 

Filia Biblioteki w Młochowie

ul. Mazowiecka 5c • 05-831 Młochów • tel.: 22 729 90 09


poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek      12-19
środa 8-15

 


Wykonanie strony: Sensim Studio

Początek strony