W ostatnią środę, 24 października 2018 r. w Oddziale dla dzieci Biblioteki Publicznej Gminy Nadarzyn oraz w Filii w Młochowie zorganizowaliśmy warsztaty z cybernetyki. Zajęcia poprowadził Dawid Staniek, który przyjechał aż z Cieszyna, a naszymi gośćmi byli uczniowie Szkół Podstawowych z Ruśca, Młochowa oraz Nadarzyna.

Zajęcia stanowiły połączenie nauki nauk ścisłych (fizyki oraz biologii) z elektroniką i robotyką. Podczas warsztatów uczestnicy mieli możliwość sterowania sprzętem, wykorzystując sygnały elektryczne generowane przez własny organizm. Dawid Staniek przekazywał wiedzę w niezwykle aktywnej formie - każdy z uczniów miał możliwość przetestowania na sobie możliwość bycia "cyborgiem" przy wykorzystaniu bionicznej protezy ręki, urządzenia do wysyłania impulsów "człowiek - człowiek" czy okularów ukazujących świat w wirtualnych realiach. Prócz tego uczestnicy poznali wiele ciekawostek związanych z wykorzystaniem zjawisk biologicznych we współczesnym świecie.

Nasz prelegent to prawdziwy pasjonat cybernetyki oraz robotyki, który lubi i niezwykle trafnie potrafi dzielić się posiadaną wiedzą. Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza. Współuczestniczył w pisaniu podręczników, jest doświadczonym autorem i gospodarzem licznych warsztatów zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Współpracował m.in. z Centrum Nauki KOPERNIK czy Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI).  Jak sam mówi, poprzez zawodowe związanie się stricte z cybernetyką i robotyką czuje się szczęśliwym człowiekiem.

 

PARTNERZY BPGN

POLECAMY

NEWSLETTER

Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn

Plac Poniatowskiego 42 • 05-830 Nadarzyn • tel.: 22 729 89 13


poniedziałek, wtorek, środa, piątek     12-19
czwartek 8-15

 


 Copyright by Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn © 2009-2017


 

Filia Biblioteki w Młochowie

ul. Mazowiecka 5c • 05-831 Młochów • tel.: 22 729 90 09


poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek      12-19
środa 8-15

 


Wykonanie strony: Sensim Studio

Początek strony