Z okazji majowego święta bibliotek, w piątek 24 maja, odwiedziła nas Olga Rudnicka – autorka lubianych komedii kryminalnych. W trakcie spotkania pisarka opowiedziała o swoim debiucie, o tym co czuła gdy, w wieku zaledwie 19 lat, stała się znaną osobą i czemu nie lubi medialnego szumu wokół siebie.

Publiczność chętnie dopytywała o takie szczegóły jak sposób pracy, plany związane z adaptacjami filmowymi powieści czy nawyki bądź rytuały. Odpowiedzi bywały zaskakujące. Okazało się, że autorka pisze niemalże wyłącznie… w łóżku a do tego koniecznie zagryza żelkami. Olga Rudnicka, nawiązując do „Cichego wielbiciela” poruszyła problem stalkingu. Zwróciła uwagę, że uporczywe nękanie nie jest czymś abstrakcyjnym, że takie sytuacje się zdarzają, a ofiary często spotykają się z niezrozumieniem ze strony innych osób bądź organów ścigania.

Twórczość pisarki nie była jedynym poruszanym tematem. Olga Rudnicka opowiedziała również o osobistej sympatii do zwierząt i natury. Swojego ukochanego psa często zabiera na spotkania z czytelnikami, a jego właścicielką stała się dokonując wymiany, za równowartość butelki wina, z panem będącym amatorem mocnych trunków. Na koniec spotkania autorka, tradycyjnie podpisywała książki oraz pozowała do zdjęć z czytelnikami.

 


Fot. archiwum biblioteki, Maria Kołecka

PARTNERZY BPGN

POLECAMY

NEWSLETTER

Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn

Plac Poniatowskiego 42 • 05-830 Nadarzyn • tel.: 22 729 89 13


poniedziałek, wtorek, środa, piątek     12-19
czwartek 8-15

 


 Copyright by Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn © 2009-2017


 

Filia Biblioteki w Młochowie

ul. Mazowiecka 5c • 05-831 Młochów • tel.: 22 729 90 09


poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek      12-19
środa 8-15

 


Wykonanie strony: Sensim Studio

Początek strony