Zasady pracy biblioteki w okresie pandemii

Data publikacji: 07/05/2020
Od 11 maja Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn – Wypożyczalnia dla Dorosłych, Oddział dla Dzieci i Filia w Młochowie są otwarte dla naszych Czytelniczek i Czytelników.

Pamiętając jednak o wciąż istniejącym zagrożeniu epidemiologicznym, wprowadziliśmy zasady korzystania z naszych placówek, które pomogą nam wszystkim zachować bezpieczeństwo.

1. Biblioteka będzie funkcjonowała wyłącznie jako wypożyczalnia.

2. Przy stanowiskach obsługi może przebywać maksymalnie jeden czytelnik. Pozostali czytelnicy proszeni będą o czekanie, w bezpiecznej od siebie odległości.

3. Czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki i zdezynfekowania rąk.

4. Czytelnie i stanowiska komputerowe nie będą udostępniane dla czytelników.

5. Czytelnicy nie mają wolnego dostępu do półek, zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz.

6. Wszystkie książki i płyty zwrócone przez czytelników poddawane są 7-dniowej kwarantannie. Dzięki temu nasze zbiory będą całkowicie bezpieczne.

7. Zachęcamy czytelników do składania zamówień na zbiory biblioteczne: elektronicznie (przez swoje konto czytelnika w katalogu online lub za pomocą maila) oraz telefonicznie. Usprawni to obsługę (będzie szybciej i bezpieczniej).

8. Opłaty za przetrzymanie książek i płyt zostają wstrzymane do 30 czerwca 2020 r.

9. Wszystkie wydarzenia kulturalne zostają zawieszone do odwołania.

info o covid

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Oddział dla Dzieci (placówki w Nadarzynie):
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek – 12:00-19:00
Czwartek – 8:00-15:00

Filia w Młochowie:
Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek – 12:00-19:00
Środa – 8:00-15:00

Podjęte ograniczenia, które są niezbędne ze względów bezpieczeństwa, mogą wydłużyć czas obsługi czytelników. Dlatego prosimy Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do nowych zasad.

Procedura Zachowania Bezpieczeństwa I Zasad Funkcjonowania Biblioteki Publicznej Gminy Nadarzyn W Trakcie Epidemii COVID 19 – Dla Użytkowników Biblioteki

Podstawy prawne: