Finał projektu „Zie-lenimy Bibliotekę”!

Data publikacji: 28/06/2023

„Zie-lenimy Bibliotekę!” to nasz autorski projekt, który znalazł się w grupie laureatów programu grantowego „Moje miejsce na ziemi” Fundacji Orlen.

Dzięki jego realizacji plenerowa Letnia Czytelnia w Filii w Młochowie zyskała całkiem nowe oblicze. Przebudowaliśmy altanę i uzupełniliśmy nasadzenia. Przestrzeń przed Filią stała się bardziej ekologiczna i przyjazna zarówno ludziom, jak i zwierzętom. Strefa wypoczynku zyskała zbiornik na deszczówkę, stację pogody, poidła dla psów i ptaków, a nawet domek dla owadów. Pojawił się również ogródek wertykalny, gdzie najmłodsi ogrodnicy z miejscowego przedszkola uczą się dbać o przyrodę. Dodatkowo, zorganizowaliśmy warsztaty ekologiczne, w trakcie których uczniowie młochowskiej szkoły zbudowali hotel dla owadów. Jednak to nie wszystko:  nasze zbiory wzbogaciły się o nowe książki i gry planszowe o tematyce ekologicznej.

Dziękujemy pani Magdzie Przewłockiej-Winkowskiej z firmy Maggreen za pomoc przy nasadzeniach i organizacji warsztatów, a także wszystkim uczniom i przedszkolakom biorącym w nich udział.

Pamiętajcie, Letnia Czytelnia wraz z przyległą strefą wypoczynku jest do Waszej dyspozycji przez cały sezon. Zapraszamy!

Marcin Bruliński – koordynator projektu

Relacje z warsztatów: