Noc Bibliotek 2019 już za nami

Data publikacji: 25/10/2019

W piątek, 4 października 2019 r. wraz z naszymi Czytelnikami, świętowaliśmy Noc Bibliotek. Jest to ogólnopolska kampania promująca czytelnictwo i biblioteki a tegoroczne hasło to „Znajdźmy Wspólny Język”. Zabawę rozpoczęliśmy o godz. 18:00 a rozstaliśmy się po blisko trzech godzinach, czyli… nocą!

Na naszych gości czekały stanowiska dedykowane odkrywaniu możliwości naszych zmysłów. Swój super-dotyk sprawdzaliśmy dopasowując kształty przedmiotów do otworów. Kolejny stolik poświęcony był super-smakowi, gdzie kręcąc kołem fortuny losowaliśmy do spróbowania przekąskę o smaku kwaśnym, gorzkim, słodkim bądź umami. Na kolejnych stanowiskach nasi goście, zarówno dzieci jak i dorośli, testowali pozostałe zmysły: słuch, wzrok oraz wyobraźnię. Po odwiedzeniu każdego ze stolików uczestnicy Nocy Bibliotek otrzymywali pieczątkę na specjalnej okolicznościowej karcie, a po zebraniu kompletu na każdego czekała nagroda. Kulminacją imprezy było spotkanie autorskie z Katarzyną Stachowicz-Gacek – autorką kryminałów, scenariuszy filmowych oraz serii “Supercepcja”. Pisarka opowiedziała o pisarstwie dla dzieci i dorosłych, o swoich książkach oraz o… zmysłach, którymi obdarzeni byli bohaterowie „Supercepcji”. Noc Bibliotek zorganizowaliśmy wspólnie z biblioteką szkolną Szkoły Podstawowej w Nadarzynie.
Pamiętajcie, widzimy się już za rok!