Instrukcja logowania do konta w katalogu

Każdy czytelnik zapisany do Biblioteki Publicznej Gminy Nadarzyn ma możliwość zalogowania na swoje konto w katalogu internetowym.

Sposób logowania

Aby zalogować się do katalogu SOWA na stronie internetowej kliknij zakładkę Katalog on-line w belce u góry strony startowej biblioteki.

Wybierz zakładkę Katalog Biblioteki Publicznej Gminy Nadarzyn.

Kliknij KONTO

Pokaże się okienko logowania.

Dla czytelników, którzy byli zapisani do biblioteki przed zmianą systemu (do stycznia 2021)

Żeby się zalogować podaj cyfry ze swojej karty. :

1. Jako loginu użyj długiego ciągu cyfr znajdującego się po prawej stronie karty.
  2. Hasłem są  cyfry z ciągu po lewej stronie (bez początkowych zer).

Dla czytelników, którzy byli zapisani do biblioteki od 1 lutego 2021

Loginem domyślnie jest ten sam numer, jednak hasło generowane jest przy zapisie przez bibliotekarza. Czytelnicy, którzy zapisują sie do biblioteki zdalnie sami ustawiają hasło w trakcie zapisu.

Zmiana danych do logowania

Czytelnik może po zalogowaniu przypisać do konta nowy login i/lub hasło.

Przypominajki

Jeżeli chcesz otrzymywać “przypominajki” o terminie zwrotu wypożyczonych zbiorów, podaj swojego maila w zakładce Twój profil. A jeśli chcesz otrzymywać smsem informacje o odbiorze zamówionych pozycji, podaj również swój numer telefonu.  Pamiętaj, żeby dane były aktualne.