Książki na dobry start w przedszkolu i szkole

Data publikacji: 26/08/2021

Czy zaczynacie właśnie przygodę z przedszkolem?

Przygody bohaterów z książki mogą być wstępem do rozmowy o przedszkolu jeszcze zanim dziecko zacznie adaptację. Oczywiście książka jej nie zastąpi, ale może pomóc wprowadzić w przedszkolny świat. Rozmowa o planie dnia w przedszkolu i przyjętych tam zasadach jest też okazją do dowiedzenia się jakie dziecko ma obawy i pytania.

Mały czytelnik dowie się jak wygląda przedszkole, szatnia, sala zabaw, łazienka, ogród przedszkolny. Dowie się, że w przedszkolu spotka inne dzieci, ale też dorosłych – wychowawczynie i wychowawców oraz personel obsługi. Bohaterowie lubianych dziecięcych serii literackich – Basia, Pucio czy Kolorowy Potwór – przeżywają w przedszkolu różne przygody, również te trudniejsze.

Wsparcie jak przygotować siebie i przyszłego przedszkolaka do nowego etapu otrzymacie oczywiście w placówce, do której zapisane zostało dziecko. Dodatkowe informacje można znaleźć w literaturze i na wielu stronach internetowych dla rodziców.

Polecamy również czasopisma, zarówno te dla dzieci jak „Świerszczyk” jak i dla rodziców, na przykład „Dzieci. Magazyn dla rodziców”.

Znalezione informacje oczywiście warto przesiać i wykorzystać w zgodzie ze sobą i własną sytuacją.

Po książki dla (przyszłych) przedszkolaków zapraszamy do Oddziału dla Dzieci w Nadarzynie i Filii w Młochowie.