Łączy nas pamięć – rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

Data publikacji: 19/04/2023

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Tego dnia, dla upamiętnienia wydarzeń z 1943 r., Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

Akcji od początku towarzyszy hasło “Łączy nas pamięć” oraz żółty żonkil jako symbol pamięci i wspólnoty. Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom składając żonkile.

Akcji “Łączy nas pamięć” towarzyszy szereg wydarzeń w POLIN, wolontariusze rozdają papierowe żonkile, a na stronie muzeum znajdują się materiały edukacyjne do pobrania i wykorzystania.