Dla naszych czytelników, którzy mają aktywne konta biblioteczne udostępniamy kody do abonamentu bibliotecznego Legimi.
Co trzeba zrobić:
1. Wysłać wiadomość mailową na adres biblioteka.dzieci@nadarzyn.pl i podać ze swojej karty bibliotecznej numer czytelnika i pin – znajdują się na karcie czytelnika w formacie 00XXXX — 9XXXXXXXX.
2. Odebrać mail z kodem, który pozwala na korzystanie z abonamentu bibliotecznego przez miesiąc
3. Zarejestrować kod na stronie legimi.pl/bp_nadarzyn/
Wiemy, że nowi użytkownicy usługi mają kłopot z rejestracją i korzystaniem z oferty, dlatego poniżej została zamieszczona szczegółowa instrukcja.
Po wejściu na stronę www.legimi.pl/bp_nadarzyn/ zobaczymy formularz.
Po wpisaniu kodu, akceptacji regulaminu i kliknięciu przycisku “Dalej” pokaże się strona rejestracji nowego konta (lub logowania).
Nowy użytkownik serwisu może w tym miejscu założyć konto podając nazwę użytkownika, swój adres e-mail oraz hasło jakiego będzie używać do logowania.
Jeżeli już wcześniej zakładaliśmy konto ten punkt omijamy i można od razu przejść do logowania. Link na górze strony w prawym rogu lub na dole strony “Mam już konto”
Jeśli wszystkie dane były poprawne i zatwierdziliśmy akceptacje regulaminu, po kliknięciu przycisku “Załóż konto” nastąpi automatyczne zalogowanie na nowe konto.
Mamy już konto i aktywny kod – dostęp będzie możliwy przez miesiąc od momentu rejestracji.
Żeby korzystać z oferty Legimi na konkretnym urządzeniu potrzebne będzie zainstalowanie specjalnej aplikacji*.
Kiedy już na danym urządzeniu znajduje się aplikacja Legimi należy się zalogować i… gotowe!
* W trudniejszej sytuacji są użytkownicy czytników Kindle. Dotychczas nie mogli korzystać z oferty abonamentu dla bibliotek. Obecnie trwają testy tej usługi. Będziemy wdzięczni za sygnały od Państwa, czy działa to prawidłowo.
Należy pobrać na komputer aplikację “Legimi dla Kindle” – jest dostępna w Microsoft Store. Zalogować się przez przeglądarkę na stronie Legimi swoimi danymi dostępowymi i wybrać z katalogu interesującą pozycję, a następnie podłączyć czytnik Kindle przez port USB. Zainstalowana aplikacja powinna wykryć urządzenie i powiązać z zalogowanym kontem. Na koniec w aplikacji robimy synchronizację i wybrana książka powinna zostać skopiowana na czytnik. Instrukcja na stronie Legimi tutaj.
W przypadku kłopotów z kodami proszę się kontaktować pod adresem e-mail biblioteka.dzieci@nadarzyn.pl. Problemy techniczne można zgłaszać w Centrum Pomocy Legimi.
Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.