“Maryjki” – wystawa ilustracji Marianny Oklejak

Data publikacji: 07/02/2022

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Nasza Księgarnia mamy przyjemność przedstawić niezwykle kolorową wystawę ilustracji do książki „Maryjki. Opowieści o Matce Boskiej”. Jest to wyjątkowy zbiór podań ludowych w autorskim opracowaniu Justyny Bednarek, znanej również jako autorka popularnej serii o przygodach skarpetek. Jeżeli chcecie dowiedzieć się czy Maryja była pierwszą ekolożką i  kto przyniósł z nieba pierogi z jagodami, jak najszybciej ją przeczytajcie. Książka zawiera jedyne w swoim rodzaju, wzruszające ilustracje Marianny Oklejak. Są one nie tylko pełne czułości i humoru, lecz również zaskakująco współczesne. Najlepiej przekonajcie się sami!

Marianna Oklejak – ukończyła Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2006) w pracowniach projektowania książki i ilustracji. Rysuje, projektuje książki i plakaty. Jej ilustracje zdobyły wiele ogólnopolskich nagród i wyróżnień. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Wystawę można oglądać w lutym i marcu w hallu Oddziału dla dzieci w Nadarzynie (parter, wejście od strony ronda). Zapraszamy.