Nietoperz w świątyni – relacja ze spotkań Klubu Czytelnika

Data publikacji: 16/01/2023

Na początku tego roku, a dokładnie 7 stycznia, minęło 100 lat od urodzin Jerzego Nowosielskiego.

Kluby Czytelnika w Filii w Młochowie Biblioteki Publicznej w Nadarzynie oraz Wypożyczalni dla dorosłych miały okazję zapoznać się ze szczegółami życia artysty. Jeden z najwybitniejszych polskich autorów współczesnych ikon, a także twórca dzieł charakteryzujących się ascezą formalną dał się poznać jako człowiek poszukujący, erudyta, miłośnik zwierząt z interesującym rodowodem.

Jego dzieła stały się zachętą dla uczestników spotkania do spróbowania sił w tworzeniu własnych prac przez naszych czytelników.

Czytelnicy skierowali swoje kroki do wypożyczalni, aby zapoznać się z biografią Jerzego Nowosielskiego autorstwa Krystyny Czerni „Nietoperz w Świątyni” do przeczytania której zachęcamy.

Zdjęcia uczestników spotkań