Nasze placówki

Wypożyczalnia dla Dorosłych

Wypożyczalnia oraz Czytelnia dla Dorosłych od 2003 r. mieści się w centrum Nadarzyna, przy placu Poniatowskiego 42 (wejście od strony Rynku). W swoich zbiorach posiada zarówno książki jak i multimedia. Księgozbiór ma charakter uniwersalny, a w jego skład wchodzą powieści, książki popularnonaukowe z różnych dziedzin, reportaże i publicystyka, poezja, dramat oraz komiksy. W zbiorach mamy także książki obcojęzyczne, głównie w języku angielskim. Prenumerujemy również wiele tytułów czasopism. Jednak wypożyczanie książek to nie wszystko, co możemy Państwu zaproponować. W ramach naszej działalności organizujemy spotkania autorskie, warsztaty edukacyjne, wideokonferencje, spotkania okolicznościowe i tematyczne, a nawet dyżury pracowników Urzędu Skarbowego. Cyklicznie spotyka się u nas grupa seniorów oraz działa Dyskusyjny Klub Książki (DKK). Nieodpłatnie umożliwiamy korzystanie z komputerów z dostępem do Internetu. Nasi czytelnicy mogą także bezpłatnie skorzystać z  kodów do kursów językowych online i zasobów platformy Legimi. Uczestniczymy także w akcji bookcrossingu – regał na książki stoi w Oddziale dla Dzieci na piętrze.

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Oddział dla Dzieci istnieje od 2013 r. i mieści się w centrum Nadarzyna, przy placu Poniatowskiego 42 (wejście od strony ronda). W swoich zbiorach posiada zarówno książki jak i multimedia. Księgozbiór dostosowany jest do różnych grup wiekowych i składa się z powieści, książek popularno-naukowych, poezji i komiksów. Dla naszych małych czytelników mamy również książki obcojęzyczne oraz czasopisma. W ramach naszej działalności organizujemy lekcje biblioteczne, spotkania autorskie i edukacyjne oraz głośne czytanie. Nieodpłatnie umożliwiamy korzystanie z komputera z dostępem do Internetu. Ściśle współpracujemy z placówkami oświatowymi z terenu gminy Nadarzyn – uczniowie oraz przedszkolaki są naszymi częstymi gośćmi.

Filia w Młochowie

Filia Biblioteki Publicznej Gminy Nadarzyn w Młochowie istnieje od 1956 r. Mieści się przy ul. Mazowieckiej 5C w Młochowie. W swoich zbiorach posiada zarówno książki jak i multimedia. Księgozbiór ma charakter uniwersalny i przeznaczony jest dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży. W jego skład wchodzą powieści , książki popularno-naukowe, publicystyka i poezja. W ramach naszej działalności organizujemy spotkania autorskie, warsztaty edukacyjne, wideokonferencje oraz spotkania okolicznościowe i tematyczne. Od 2015 r. cyklicznie spotyka się u nas grupa seniorów. Rok później działalność rozpoczął Dyskusyjny Klub Książki (DKK). Nieodpłatnie umożliwiamy korzystanie z komputerów z dostępem do Internetu. Współpracujemy z miejscowymi szkołami i przedszkolem.