Nasze zbiory

Zbiory

Miesięcznie na nasze półki trafia ponad 200 nowych pozycji.

Staramy się, żeby zbiory były różnorodne, aby w każdym zakupie znalazły się bestselery, beletrystyka, książki popularno-naukowe, reportaże i kontynuacje serii, które już mamy.

Dla osób z problemami ze wzrokiem mamy specjalne książki serii Duże Litery, które cieszą się wielką popularnością szczególnie wśród starszych czytelników. Mamy również wciąż powiększający się zbiór książek w języku angielskim i ukraińskim na różnych poziomach trudności – od książeczek ilustrowanych dla dzieci po powieści i biografie dla dorosłych.

Oprócz książek w naszych zbiorach znajdują się audiobooki, czyli książki mówione oraz filmy na płytach DVD. Zbiory multimedialne liczą ponad 2000 sztuk.

Jeśli jesteś aktywnym czytelnikiem naszej biblioteki możesz pobrać kod i korzystać zasobów platformy Legimi.

W naszej bibliotece realizujemy projekt „Biblioteka na Telefon”. Jeśli jesteś osoba starszą lub niepełnosprawną zamów książki, a my dostarczymy Ci je do domu.

Pełen katalog zbiorów jest dostępny on-line. W naszym katalogu można sprawdzić dostępność i rezerwować książki.

Czasopisma

W naszych placówkach dostępne są czasopisma, które można wypożyczać do domu. Prenumerujemy około 50 tytułów o różnej tematyce. Są to tygodniki opiniotwórcze, prasa kobieca, a także tytuły dla hobbystów, działkowców i fanów motoryzacji.

Lista tytułów dostępnych w 2024 roku znajduje się tutaj.