Powiększa się nasza kolekcja książek w języku ukraińskim

Data publikacji: 27/06/2022

Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn bierze udział w projekcie “Podaruj książkę ukraińskim dzieciom”. W ramach pierwszej edycji tego projektu otrzymaliśmy paczkę z książkami od Fundacji Metropolia Dzieci i Instytutu Książki. Otrzymane tytuły powiększą naszą kolekcję książek obcojęzycznych.

Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych z książkami zarówno dla dzieci jak i dorosłych znajduje się w Nadarzynie przy Oddziale dla Dzieci.

Listę książek w języku ukraińskim można sprawdzić w naszym katalogu.

Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn bierze udział w projekcie „Podaruj książkę ukraińskim dzieciom”, realizowanym wspólnie przez Fundację Metropolia Dzieci i Instytut Książki. Celem projektu jest zapewnienie dostępu do literatury w języku ojczystym uchodźcom z Ukrainy, którzy w Polsce znaleźli swój nowy dom.
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu osób prywatnych (na portalu zrzutka.pl) oraz takich firm i instytucji jak: Fundacja Lotos, Fundacja Orlen, Fundacja PZU, Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego, Fundacja Powszechnego Czytania, Wydawnictwo Media Rodzina, Insignis Media, Wydawnictwo SQN, Chełmska Szkoła Rocka, Linguacious i Avant Assessment, Agnieszka Andrzejczak i grupa Autorzy Książek Ukrainie. Patronat nad projektem objęli: Polskie Radio, Polska Sekcja IBBY, Czas Dzieci, Biblioteka Narodowa, Lustro Biblioteki. Dystrybucją książek zajęła się firma kurierska DPD.