Wystawa „PIPPI LANGSTRUMP”

Data publikacji: 22/10/2019

Czy wiecie, że Pippi Langstrump w przyszłym roku skończy 75 lat? Tyle czasu minęło od pierwszego wydania książki z jej przygodami. Z tej okazji prezentowaliśmy wystawę przygotowaną przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia.  Pippi Langstrump to tytułowa bohaterka cyklu powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren oraz ich filmowych ekranizacji. Ma dziewięć lat, marchewkowe warkoczyki i mnóstwo piegów. Mieszka z małpką i koniem, a jej tata, marynarz pływa na morzu. Pippi jest najsilniejszą dziewczynka na świecie, często opowiada niestworzone historie, ale zawsze chętnie pomaga słabszym i poszkodowanym. I jak tu jej nie lubić?!