Wręczenie nagród w konkursach z okazji 75-lecia biblioteki – relacja

Data publikacji: 30/05/2023

20 maja 2023 roku w Filii Biblioteki Publicznej Gminy Nadarzyn – w Młochowie podsumowaliśmy dwa konkursy zorganizowane z okazji 75-lecia naszej biblioteki.

Konkurs literacki pod hasłem: „Moja, twoja, nasza biblioteka”

Konkurs zorganizowano z okazji obchodów 75 lecia istnienia Biblioteki Publicznej  w Nadarzynie, pod hasłem: „Moja, Twoja, Nasza biblioteka”, którego przedmiotem był krótki tekst literacki (opowiadanie, wiersz, esej, reportaż) związany z biblioteką. Celem konkursu była promocja biblioteki w życiu społecznym, literatury i czytelnictwa,  a także inicjacja aktywności potencjalnych uczestników. Do konkursu przystąpiło 14 osób: 6 osób w kategorii młodzież, 8 osób w kategorii dorosłych. 3 osobowe jury przyznało 2 nagrody główne w postaci „karty prezentowej empik” po 300 zł”, i 6 wyróżnień w postaci „karty podarunkowej empik” po 100 zł”. Rozdanie nagród odbyło się w Filii w Młochowie, przy okazji rozstrzygnięcia konkursu recytatorskiego dzieci i młodzieży.

Nagrodzone prace:

konkurs literacki 1

konkurs literacki 2

Konkurs Recytatorski „ Fredro dzieciom, dzieci Fredrze”

Uczniowie klas II i III Zespołów Szkolno- Przedszkolnych w Ruścu i w Młochowie przybyli na uroczyste rozdanie nagród laureatom i osobom wyróżnionym w Konkursie.

Zebrani mieli okazję posłuchać wierszy Fredry w interpretacji małych mistrzów recytacji.

Organizator Konkursu, Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn, ufundowała wyjątkowe nagrody dla trojga laureatów – vouchery dla 2 osób do Teatru Capitol, które można wykorzystać w dowolnym momencie i na dowolną sztukę.

Pozostałe osoby nagrodzone otrzymały, bardzo lubianą przez dzieci, książkę Margit Auer „Szkoła magicznych zwierząt” oraz różnorodne gadżety. Mamy nadzieję, ze nikt nie poczuł się niedoceniony.

Liczymy na udział w organizowanych przez nas wydarzeniach zarówno uczestników naszych konkursów, jak i wszystkich naszych czytelników. Życzymy, aby nasza biblioteka stała się nie tylko źródłem lektur, ale także inspiracji i dobrej zabawy.