• To event minęło.

Uskrzydlamy mamy – spotkanie w ramach projektu

27 września 2022 @ 10:00 - 12:00

|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

An event every week that begins at 10:00 on wtorek, repeating until 29 listopada 2022

Od września do listopada tego roku Biblioteka będzie realizować projekt “Uskrzydlamy mamy“, którego celem jest wsparcie kobiet na urlopach macierzyńskich i wychowawczych oraz ułatwienie im powrotu do pracy.

Projekt jest skierowany do mieszkanek Gminy Nadarzyn, które pozostają bez pracy ze względu na opiekę nad dziećmi i chciałyby dokonać zmiany w swoim życiu zawodowym.

Projekt obejmuje 10 spotkań grupowych o szerokiej tematyce. Zaprosiliśmy do współpracy między innymi doradcę zawodową, fotografa, rekrutera, autorkę książki, stylistkę, wychowawczynię przedszkolną. Oprócz pracy grupowej przewidzieliśmy także jedno spotkanie indywidualne z doradcą zawodowym. Liczymy też, że integracja grupy będzie sprzyjać wymianie doświadczeń oraz wzajemnemu wsparciu uczestniczek.

W czasie trwania zajęć zostanie zapewniona opieka dla dzieci – spotkania będą odbywać się w godzinach przedpołudniowych. Udział jest bezpłatny, jednak ilość miejsc ograniczana.

Zapisy możliwe w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej Gminy Nadarzyn.

Spotkania dla osób, które zadeklarowały udział w całym projekcie

Harmonogram – w trakcie uzupełniania

13.09 – Spotkanie autorskie z Adelą Prohyrą, autorką książki “Mama wraca do pracy. Macierzyństwo i kariera zawodowa w praktyce”.

Spotkanie będzie wstępem do tematu i okazją do poznania się uczestniczek grupy. Czy równowaga między macierzyństwem i praca jest możliwa? Autorka i bohaterki jej książki mówią “To możliwe!”

20.09 – spotkanie z Marzeną Mańturz, coachem, psychologiem i doradcą kariery

Spotkanie organizacyjne i integracja grupy, emocje towarzyszące zmianie – spotkanie z psychologiem, warsztaty jak pracować z emocjami

27.09 – spotkanie z Marzeną Mańturz, coachem, psychologiem i doradcą kariery

Czego uczy macierzyństwo – jakie kompetencje rozwija opieka nad dziećmi i jak przekuć zdobyte umiejętności na pracę zawodową

4.10 – spotkanie z Marzeną Mańturz, coachem, psychologiem i doradcą kariery

Doradztwo zawodowe – spotkanie grupowe

11.10 -Spotkanie z Karoliną Wieczorek – spotkanie ze stylistką, doradztwo wizerunkowe.

Zasady wizerunku biznesowego. Jak ubrania mogą pomóc nam budować pewność siebie? Co wybrać na rozmowę kwalifikacyjną?

18.10 – prawo pracy

Prawo pracy dotyczące pracownika, który sprawuje opiekę nad dziećmi

25.10 – Spotkanie z fotografem – Aleksandrą Rosą – Adamczyk

Warsztaty w czasie których uczestniczki dowiedzą się jak wykonać zdjęcie na potrzeby rekrutacji, wykonanie profesjonalnych zdjęć do C.

8.11 – Spotkanie z rekruterem

Ćwiczenia i symulacje rozmów kwalifikacyjnych, rozmowa o cechach poszukiwanych przez pracodawców.

15.11 – spotkanie z pracownikiem przedszkola

Jak przygotować dziecko (i siebie) do żłobka / przedszkola.

29.11 – spotkanie podsumowujące

Przekazanie zdjęć uczestniczkom, wystawa zdjęć z całego cyklu spotkań, wymiana doświadczeń uczestniczek projekt.

Regulamin uczestnictwa w projekcie –Regulamin Skrzydła Dla Mamy.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK.

Data:
27 września 2022