XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Data publikacji: 26/05/2021

Tegoroczna, jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom organizowanego przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom odbywa się pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!”

O projekcie

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom trwa od 26 maja do 2 czerwca 2021.

Idea i wydarzenia Tygodnia zachęcają rodziny, ale też szkoły, przedszkola, świetlice i inne miejsca, w których czas spędzają dzieci, do regularnego wspólnego czytania. Zarazem promują wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, w tym roku ze światłem skierowanym na polskich autorów.
Gośćmi XX Tygodnia Czytania Dzieciom będą w tym roku znani pisarze, których książki znalazły się w Złotej Dwudziestce Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” oraz wybitni artyści, Ambasadorzy Fundacji.

Program

W ramach OTCD zaplanowane są wirtualne spotkania z pisarzami, codziennie pod adresem fb.com/calapolskaczytadzieciom

26 maja (śr) – Dzień Matki
27 maja (czw) – Dzień z „Panem Kuleczką”