Warsztaty rodzinne w Centrum Folkloru Polskiego

Data publikacji: 04/02/2022

Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” powstało z pasji i szacunku do tradycyjnej kultury ludowej. Mieszczące się w Pałacu Karolin centrum edukacyjne jest kontynuacją misji wyznaczonej przez założycieli Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Tadeusz Sygietyński, wybitny kompozytor, dyrygent, aranżer i pedagog oraz Mira Zimińska-Sygietyńska, aktorka, gwiazda filmu i kabaretu, ponad 70 lat temu postawili sobie za cel stworzenie zespołu nawiązującego do polskiego folkloru, którego zadaniem będzie troska o tradycyjny repertuar ludowy, oparty na pieśniach, przyśpiewkach i tańcach regionalnych.

Karolin to miejsce, w którym można aktywnie i twórczo spędzić czas.

Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” to nowoczesne centrum kulturalno-edukacyjne.

We wnętrzach pałacu znajduje się stała ekspozycja, ale oprócz zwiedzania  można skorzystać warsztatów. W lutym są to:

• Barwny świat tkanin
  • Podróże z „Mazowszem”
  • Tajemnice haftu
  • W mazowszańskiej garderobie
  • Dwa serduszka – walentynkowe warsztaty rękodzielnicze

Indywidualni zwiedzający oraz grupy zorganizowane mogą wziąć udział w zwiedzaniu z przewodnikiem oraz spotkaniach tematycznych.

Oferta warsztatów stale się zmienia, dlatego zachęcamy do śledzenia strony https://karolinmazowsze.pl/