Absurd nie czytać? Absurd nie przyjść do biblioteki!

Data publikacji: 18/10/2023

Tegoroczna Noc Bibliotek, a w naszym wykonaniu cała sobota (aż do nocy), to była fantastyczna okazja do spotkania z naszymi czytelnikami w niecodziennych rolach.
W Nadarzynie zaczęło się od intrygującej budowli – wilekiego kulodromu z wielkich tekturowych rur, lejków i karbowanych rurek. Zamiast zaplanowanej rywalizacji skończyło się na współpracy i wspólnym budowaniu. Następnie nasz gość Wiktor opowiedział o życiu w Japonii, pokazał skąd pochodzi i odpowiadał cierpliwie na pytania publiczności. Po tematycznym, jako takim, poczęstunku zaprosiliśmy na film “Belle”, który wciągnął nie tylko fanów anime. Młodsi w tym czasie mogli skorzystać z magicznego dywanu i pograć w gry ruchowe. W czasie całego wydarzenia prezentowaliśmy książki i gry planszowe związane z Japonią, a także zachęcaliśmy do spróbowania swoich sił w origami.
W organizację wydarzenia udało się zaangażować wielu wolontariuszy spośród naszych czytelników (i nie tylko), a także otrzymaliśmy wsparcie od Szkoły Językowej.

W Młochowie ilustracje Bohdana Butenko wprowadziły nas w ten absurdalny nastrój. Uczestnicy spotkania zilustrowali i zanimowali “Takie coś” i zwierzaki z wiersza Edwarda Leara. Potem czekała nas podróż po regionach Polski – podróż w wyobraźni, ale niemal prawdziwa, bo towarzyszyły nam rekwizyty, zapachy i smaki z różnych zakątków kraju. Po zrobieniu fotek w niecodziennych rolach obejrzeliśmy film “Moja mama Gorylica”.

Film animowany “Do Dżolibolibo” powstał w trakcie zajęć na podstawie wiersza Edwarda Leara z książki “Dong co ma świecący noc” Wydwanictwa Dwie Siostry.

Więcej zdjęć z wydarzenia na naszym profilu na portalu Facebook: