Ciemno – pstryk – widno – przedszkolaki na spotkaniu z elektrykiem

Data publikacji: 28/02/2020

Czy wyobrażacie sobie życie bez prądu? Jak powstaje prąd w elektrowniach? Czy jest niebezpieczny?

Te oraz wiele innych pytań padło w trakcie dzisiejszego spotkania “Para buch! Książka w ruch.”. Grupa “Wiewiórek” z Publicznego Przedszkola w Nadarzynie była w Oddziale dla Dzieci na spotkaniu z elektrykiem. Pan Łukasz Zduńczyk opowiedział o swojej pracy i pokazał różne narzędzia, którymi się posługuje. Dzieci miały też same sprawdzić jak działają niektóre z nich, na przykład luksometr.

Fragmenty z książki “Poznaję świat i kropka” były wprowadzeniem do rozmowy o żarówkach. Przedszkolaki przekonały  się, że mogą wyglądać różnie i dawać światło w różnych kolorach, oraz co to znaczy, że żarówki są energooszczędne.

Jeśli ktoś zechce poszerzyć swoją wiedzę o elektryczności, to zachęcamy do półek z księgozbiorem popularnonaukowym.