Czytanie na dywanie bajek afrykańskich – relacja

Data publikacji: 22/03/2023

Dwa dni po Dniu Środowiska Afrykańskiego mali czytelnicy Biblioteki Publicznej w Nadarzynie spotkali się w budynku Filii w Młochowie, aby wysłuchać bajek jakie rodzice afrykańskich dzieci opowiadają swoim pociechom.

Stali bywalcy Czytania na dywanie razem z nowymi kolegami wysłuchali w skupieniu  bajek z Angoli, Kamerunu i Mozambiku. Dowiedzieli się  z nich, że mały dar często wraca ku nam jako coś wielkiego i że warto być wytrwałym. Poznali tez baśń o tym,  jak mieszkańcy Afryki tłumacza występowanie po sobie suchej i deszczowej pory roku.

Czytaniu towarzyszyła rozmowa na temat fauny, flory i zagrożeń z jakimi boryka się ten kontynent. Na koniec przygotowali instrument do zaklinania deszczu.

W czasie spotkania czytaliśmy książki: „Bajki z Afryki” Biblioteki Gazety Wyborczej oraz „Bajki kameruńskie” zebrane przez misjonarkę s. Tadeuszę Frąckiewicz. Zachęcamy do zapoznania się z nimi innych naszych czytelników.