„Czytanie wzmacnia” czyli wyjątkowa Noc Bibliotek w Młochowie!

Data publikacji: 11/10/2021

W sobotę 9 października spotkaliśmy się przed filią Biblioteki w Młochowie na kolejnej edycji Nocy Bibliotek.

Imprezę rozpoczęliśmy pokazem eksperymentów naukowych przygotowanych przez Pawła Jaskólskiego z grupy „Heweliusze nauki”. Prowadzący do zabawy zaprosił publiczność, a wyniki doświadczeń zaskoczyły nie tylko dzieci ale również dorosłych. Okazało się, że możemy oszukać nie tylko zmysły, rzekomą logikę ale i grawitację.

Następnie rozpoczęliśmy warsztaty poprowadzone przez trenerkę kreatywności Dobromiłę Lachendro-Frugę. Uczestnicy, podzieleni na rodzinne drużyny, mieli za zadanie skonstruować obiekt, który będzie w stanie samodzielnie się przemieszczać. Nasi goście otrzymali pakiety startowe, w których znajdowały się takie materiały jak tekturowe ruloniki, makaron, folia bąbelkowa itd. Dodatkowo każdy mógł skorzystać z usług sklepiku gdzie, wykonując zadanie, można było nabyć kolejne elementy np. ziemniaki lub balony. Było rzeczywiście kreatywnie! Każda konstrukcja była inna niż pozostałe, a uczestnicy poradzili sobie znakomicie. Wszystkie zbudowane pojazdy były w stanie samodzielnie się przemieścić, poprzez jazdę na kołach bądź wznoszenie w powietrzu.

Dodatkowo, w nawiązaniu do patrona roku, można było obejrzeć wystawę o Stanisławie Lemie, oraz wziąć udział w bookcrossingu. Na regale znalazły się książki dla dzieci i młodzieży oraz tytuły o kreatywności, rozwoju i budowaniu relacji. Ponieważ było chłodno, gości częstowaliśmy gorącą herbatą oraz ciastem.

Na koniec wszyscy, którzy nas odwiedzili, otrzymali kod do domowej projekcji filmu „Operacja Człowiek w czerni” oraz „pakiet kinowy” w postaci Coca-Coli i popcornu.

Cieszymy się, że w tym roku mogliśmy wspólnie się bawić, a kolejna Noc Bibliotek już za rok!