Noc Bibliotek 2023 – Absurd nie czytać

Data publikacji: 18/09/2023

Jak co roku zapraszamy na Noc Bibliotek – ogólnopolską akcję. Co roku w pierwszą sobotę października sympatycy czytania spotykają się w bibliotekach. W tym roku widzimy się 7 października i świętujemy pod hasłem “Absurd nie czytać”.

Tym razem zaplanowaliśmy działania w dwóch miejscach: w Młochowie dla młodszych oraz w Nadarzynie dla starszych.

MŁOCHÓW Propozycja na noc bibliotek dla naszych młodszych czytelników (5+) oraz do działania rodzinnego.

Godz.11.00
Do Dżolibolibo! – Poezja nonsensu spotyka ilustracje Bohdana Butenki
Warsztaty z czytaniem i inscenizacją na podstawie książki „Dong co ma świecący nos” z ilustracjami Butenki – nawiązanie do wystawy plakatów ilustratora, którą prezentujemy w Październiku.
Ilustracje na opak – białe linie na czarnym papierze.

Załóż czapkę policjanta / Załóż kapelusz pirata | wciel się w nową rolę i zrób sobie zdjęcie. Stanowisko z możliwością zrobienia zdjęć

Gra karciana “Regionalne wędrówki” | rodzinne granie

Godz.13.00
Pokaz filmu – Moja mama gorylica.

NADARZYN Wydarzenia tegorocznej Nocy Bibliotek kierujemy do młodzieży (12+) zainteresowanej kulturą Japonii, mangami i anime.

Godz. 15.30
Kulodrom – jak Japońskie miasto przyszłości.
Konstruowanie instalacji przestrzennej z tektury i innych materiałów z recyklingu.

Godz 15.30
MY tworzymy opowieści
Równolegle możliwość dopisania swojego fragmentu opowieści z wykorzystaniem „Kości opowieści”oraz zagrania w gry planszowe o tematyce japońskej (Kwiat wiśni, Kanagawa, Gejsze, Yokai, Kimono)

Godz. 16.30