Patron roku – spotkanie o twórczości Marka Hłaski

Data publikacji: 01/03/2024

W dniu 14 lutego w Filii w Młochowie BPGN odbyło się kolejne spotkanie Klubu Czytelnika.

Rok 2024 jest rokiem, któremu patronuje Marek Hłasko. Nie mogło więc zabraknąć spotkania , na którym przypomnieliśmy sobie sylwetkę tego „wyszczekanego szoferaka” a jednocześnie mistrza słowa. Skomplikowane koleje losu, filmowy początek kariery i tragiczny jej koniec, wywołały chęć sięgnięcia po jego książki.

Tymczasem członkowie DKK dyskutowali o debiutanckim  zbiorze opowiadań „ Pierwszy krok w chmurach”. Zachwycał realizm opisanych sytuacji a jednocześnie wrażenie, że opisany świat należy już do głębokiej przeszłości.

Teraz czas na sięgnięcie po kolejne pozycje Hłaski. Życzymy wielu artystycznych doznań. Zachęcamy czytelników naszej biblioteki do zainteresowania się autorem „Pięknych dwudziestoletnich”.