Spotkania z historią – naszą przewodniczka była pani Grażyna Jakubowska

Data publikacji: 06/03/2024

W lutym w naszej bibliotece dwukrotnie gościliśmy panią Grażynę Jakubowską – autorkę książki pt.: „Ocalone wspomnienia. Najgorszy był strach”.

W trakcie spotkania z czytelnikami w Wypożyczalni dla Dorosłych w Nadarzynie oraz w Filii w Młochowie miała okazję opowiedzieć o swojej książce, w której zebrała wspomnienia swoich sąsiadów i znajomych, a także innych osób zamieszkujących okolice Nadarzyna.

Bohaterowie książki przekazali autorce świadectwo o życiu zwykłych ludzi w czasie II Wojny Światowej, swoich bliskich i sąsiadów. Opowieści są świadectwem tego jak wojna odcisnęła swe piętno na życiu wielu rodzin.  Rozmowa stała się inspiracją do przypomnienia przekazywanych w rodzinach wspomnień dotyczących wojny. Ta Książka udowadnia, że mimo tragedii, dobro zwycięża, a dzięki rozmowom z tymi, którzy ocaleli możemy zachować pamięć o swojej lokalnej historii dla siebie i kolejnych pokoleń.

Osoby zainteresowane zakupem książki mogą kontaktować się bezpośrednio z autorką.