• To event minęło.

Ciesz się – wystawa ilustracji

5 lipca 2023 - 25 sierpnia 2023

Gdzie chowa się szczęście?

Książka “Ciesz się” to uniwersalna graficzna opowieść o odkrywaniu radości w codzienności i… w sobie. A także o pielęgnowaniu  wdzięczności, dzięki której życie nabiera ciepłych barw. Pokazuje, że chwile – często pomijane w rutynie dnia powszedniego – tworzą NASZE życie. Warto docenić je i siebie. Polecamy do czytania z dziećmi i wspólnego celebrowania drobnych przyjemności.

Ciesz się to odpowiedź na wszechobecny w dzisiejszych czasach pośpiech. Jest jak wstęp do treningu uważności lub krótka instrukcja dobrego życia dla poszukiwaczy szczęścia. W konstrukcji przypomina dziecięcą wyliczankę – Ciesz się każdym zobaczonym kolorem, każdym dziwnym humorem, każdym pokonanym zakrętem, każdym otrzymanym prezentem…

Tekst ilustrują poetyckie, subtelne, pełne zaskakujących detali, wręcz fantastyczne ilustracje wykonane ręcznie w technice cienkopisu, które dodają całości odrobinę magii.

Wystawę możemy oglądać dzięki uprzejmości wydawnictwa Widnokrąg.

Książkę “Ciesz się” oraz inne książki wydawnictwa Widnokrąg znajdziecie w naszych placówkach.

Start:
5 lipca 2023