• To event minęło.

Dyskusyjny Klub Książki – “Pacjentka”

19 maja 2022 @ 10:30 - 11:30

Thriller psychologiczny, który niesie wiele niewiadomych.

Dlaczego morderczyni męża milczy?

Co się stało, że zabiła z zimną krwią?

Czy nowy terapeuta rozwikła zagadkę jej niezwykłej osobowości?

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone książce Alex Michaelides „Pacjentka” odbędzie się 19 maja o godz. 10.30.

Opis wydawcy:

Ceniona malarka i fotografka mody Alicia Berenson wiedzie życie, jakiego każdy mógłby jej pozazdrościć. Do czasu. Pewnego wieczoru jej mąż Gabriel wraca do domu, zaś Alicia strzela mu w głowę pięć razy, zabijając go na miejscu. Od tego momentu kobieta przestaje mówić. Nikt poza nią nie wie, co wydarzyło się tamtej nocy. Ostatecznie trafia do zamkniętego ośrodka psychiatrycznego Grove.

Po sześciu latach w tymże ośrodku rozpoczyna pracę psychoterapeuta Theo Faber, zafascynowany postacią Alicii i jej historią. Theo robi wszystko, co w jego mocy, aby dotrzeć do pacjentki i sprawić, żeby się przed nim otworzyła, a także aby rozwikłać zagadkę śmierci Gabriela. Poznając pacjentkę, psychoterapeuta nieoczekiwanie odnajduje coraz więcej podobieństw w ich losach, począwszy od traumatycznego dzieciństwa. Dokąd zaprowadzą go te rozmowy i co się stanie, jeśli Alicia wreszcie zacznie mówić?

Chętnych zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych w Nadarzynie, wstęp wolny. Książkę można wypożyczyć w naszej bibliotece.

Data:
19 maja 2022