Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek

21 maja 2024 @ 13:00 - 15:00

Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z autorką książek (przede wszystkim) dla dzieci.

Spotkanie odbędzie się w sali widowiskowej Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury

21 maja 2024 (wtorek) o godz. 13.00

wstęp wolny

Grupy szkolne prosimy o wcześniejsze potwierdzenie (ze względu na pojemność sali).

Książki autorki można wypożyczyć w naszej bibliotece – sprawdź katalog.

Justyna Bednarek jest romanistką, przez lata pracowała jako dziennikarka i redaktorka. Jej „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” z ilustracjami Daniela de Latour zostały uznane najlepszą książką dziecięcą 2015 roku w konkursie Empiku “Przecinek i Kropka”, zdobyły też Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy. Wcześniej zyskały również nominację w konkursie Książki Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY.

Kolejna książka – „Pięć sprytnych kun” – również była nominowana w konkursie Książki Roku 2016 Polskiej Sekcji IBBY. Zaraz po kunach do księgarń trafiły bajki muzyczne pt. „W to mi graj”, do których ilustracje zrobił sam mistrz Józef Wilkoń, z czego autorka jest niesłychanie dumna. Kolejna publikacja to „Cuda z mleka. Pankracy i Tatarak na tropie bakterii” – książeczka należąca do słynnej już egmontowskiej serii Czytam sobie. Z kolei do serii Poczytaj ze mną należy „O srebrnej łyżce” – bajka przypowieść, pierwotnie napisana na zamówienie Muzeum Historii Żydów Polskich. W kwietniu 2017 ukazał się drugi tom skarpetkowych przygód: „Nowe przygody skarpetek. (jeszcze bardziej niesamowite)” – pierwszy nakład wysokości 10.000 wybył z magazynu wydawnictwa w ciągu dwóch tygodni.
Jesienią 2017 r. ukaże się „Pan Kardan i przygoda z vetustasem” – książkę opublikuje wydawnictwo Bajka. Na publikację czekają też kolejne książeczki z serii Czytam sobie, a autorka pracuje pełną parą, między innymi również nad powieścią dla dorosłych czytelników (wspólnie z Jagną Kaczanowską) i nad tajnym projektem dla Naszej Księgarni. A to mniej więcej połowa tego, co w tej chwili pisze.

Justyna Bednarek mieszka na warszawskich Bielanach w małym domku, którego strzeże rozszczekany rudy kundelek. Ma męża fizyka (wspaniałego!) oraz troje dzieci, które niestety rosną za szybko.

Data:
21 maja 2024