Zasady pracy biblioteki w okresie pandemii

Data publikacji: 09/07/2020

Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn – Wypożyczalnia dla Dorosłych, Oddział dla Dzieci i Filia w Młochowie są otwarte dla naszych Czytelniczek i Czytelników, z możliwością dostępu do zbiorów.

Pamiętając o zagrożeniu epidemicznym, wprowadziliśmy zasady korzystania z naszych placówek, które pomogą nam wszystkim zachować bezpieczeństwo.

1. Biblioteka będzie funkcjonowała wyłącznie jako wypożyczalnia. W pomieszczeniu wypożyczalni mogą przebywać maks. 2 osoby, w tym jedna przy stanowisku obsługi (nie dot. dzieci pod opieką dorosłych). Pozostali czytelnicy proszeni są o czekanie, w bezpiecznej od siebie odległości.
2. Czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki zasłaniającej nos i usta oraz zdezynfekowania rąk.
3. Czytelnie i stanowiska komputerowe nie będą udostępniane dla czytelników. Zawiesiliśmy także dostęp do usług reprograficznych.
4. Wszystkie książki i płyty zwrócone przez czytelników poddawane są 7-dniowej kwarantannie. Dzięki temu nasze zbiory będą całkowicie bezpieczne.
5. Zachęcamy czytelników do składania zamówień na zbiory biblioteczne: elektronicznie (przez swoje konto czytelnika w katalogu online lub za pomocą maila) oraz telefonicznie. Usprawni to obsługę (będzie szybciej i bezpieczniej). Zachęcamy również do korzystania z wrzutni.
6. Wydarzenia kulturalne zostają zawieszone do odwołania.

Rekomendacje BN dotyczące funkcjonowania bibliotek podczas epidemii, stan na 9 października 2020 roku