Uskrzydlamy mamy – projekt aktywizacji zawodowej

Data publikacji: 29/07/2022

Od września do listopada tego roku Biblioteka będzie realizować projekt “Uskrzydlamy mamy“, którego celem jest wsparcie kobiet na urlopach macierzyńskich i wychowawczych oraz ułatwienie im powrotu do pracy.

O projekcie

Projekt jest skierowany do mieszkanek Gminy Nadarzyn, które pozostają bez pracy ze względu na opiekę nad dziećmi i chciałyby dokonać zmiany w swoim życiu zawodowym.

Projekt obejmuje 10 spotkań grupowych o szerokiej tematyce. Zaprosiliśmy do współpracy między innymi doradcę zawodową, fotografa, rekrutera, autorkę książki, wychowawczynię przedszkolną. Oprócz pracy grupowej przewidzieliśmy także jedno spotkanie indywidualne z doradcą zawodowym. Liczymy też, że integracja grupy będzie sprzyjać wymianie doświadczeń oraz wzajemnemu wsparciu uczestniczek.

W czasie trwania zajęć zostanie zapewniona opieka dla dzieci. Udział jest bezpłatny, jednak ilość miejsc ograniczana.

Rekrutacja

Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej Gminy Nadarzyn 227298913 wewn. 12 lub osobiście.

Program

Spotkanie autorskie z Adelą Prochyrą, autorką książki “Mama wraca do pracy. Macierzyństwo i kariera zawodowa w praktyce”.

Spotkanie będzie wstępem do tematu i okazją do poznania się uczestniczek grupy. Czy równowaga między macierzyństwem i praca jest możliwa? Autorka i bohaterki jej książki mówią “To możliwe!”

Spotkanie z Marzeną Mańturz, coachem, psychologiem i doradcą kariery

Spotkanie organizacyjne i integracja grupy, emocje towarzyszące zmianie – spotkanie z psychologiem, warsztaty jak pracować z emocjami

Czego uczy macierzyństwo – jakie kompetencje rozwija opieka nad dziećmi i jak przekuć zdobyte umiejętności na pracę zawodową

Doradztwo zawodowe – spotkanie grupowe

Spotkanie z Karoliną Wieczorek – stylistką, doradztwo wizerunkowe.

Zasady wizerunku biznesowego. Jak ubrania mogą pomóc nam budować pewność siebie? Co wybrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Prawo pracy dotyczące pracownika, który sprawuje opiekę nad dziećmi

Spotkanie z fotografem – Aleksandrą Rosą – Adamczyk

Warsztaty w czasie których uczestniczki dowiedzą się jak wykonać zdjęcie na potrzeby rekrutacji, wykonanie profesjonalnych zdjęć do C.

Spotkanie z rekruterem

Ćwiczenia i symulacje rozmów kwalifikacyjnych, rozmowa o cechach poszukiwanych przez pracodawców.

Spotkanie z pracownikiem przedszkola – Jak przygotować dziecko (i siebie) do żłobka / przedszkola.

Spotkanie podsumowujące – Przekazanie zdjęć uczestniczkom, wystawa zdjęć z całego cyklu spotkań, wymiana doświadczeń uczestniczek projekt.

Informacje o poszczególnych spotkaniach będą uzupełniane w kalendarzu wydarzeń oraz w aktualnościach.

Regulamin uczestnictwa w projekcie –Regulamin Skrzydła Dla Mamy.

Partnerzy projektu

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie “Skrzydła dla Mamy” – edycja III.